Jak przyciągnąć więcej turystów? 3 proste rady

Jak przyciągnąć turystów? 3 proste rady

Posiadasz atrakcyjny obiekt w przystępnych cenach, zatem chcesz gościć wielu turystów, jednak coś jest nie tak. Twoja oferta nie przyciąga wystarczającej ilości wczasowiczów? Przeczytaj ten krótki artykuł i dowiedz się jak przyciągnąć turystów.

Reklama, która przyciągnie turystów

Skuteczna reklama obiektu nad morzem, która przyciągnie turystów
Skuteczna reklama obiektu nad morzem zależy od zaangażowania właściciela. People vector created by pch.vector – www.freepik.com

Najważniejszym aspektem biznesu w turystyce jest reklama, która przyciągnie turystę oraz skusi go do rezerwacji. W dzisiejszych czasach każdy poważny obiekt posiada reklamę w wielu portalach. Konkurencja jest ogromna, a wczasowicze mają w czym wybierać.

Krótki opis oraz kilka słabych zdjęć nie zachęci turysty do rezerwacji noclegu. Chcąc zyskać uwagę turysty musisz się wyróżniać na tle silnej konkurencji.

Jak przygotować skuteczną reklamę obiektu?

  • Szczegółowy opis. Patrząc na Twoją konkurencję, jedno zdanie opisujące usługi nie wystarczy. Dokładny opis Twojego obiektu, oferowanych usług jak i udogodnień to podstawa dobrej reklamy, która przyciągnie turystów i stworzy zaufanie do Twojej oferty.
  • Profesjonalne zdjęcia. Wyraźne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, przemyślane kadry, wystrój oraz dobre oświetlenie to standard w dzisiejszych czasach. Obiekty z dobrymi zdjęciami statystycznie przyjmują więcej gości.
  • Atrakcje w pobliżu. Warto opisać co znajduje się w pobliżu Twojego obiektu. Bary, restauracje, atrakcje – to są dodatkowe atuty, które mogą wpłynąć na decyzję o rezerwacji.

Kontakt z turystą – klucz do sukcesu

Jak rozmawiać z turystą? Kontakt z turystą.
Nieodbieranie telefonów to częsty błąd.

Każde nieodebrane połączenie od turysty to w większości przypadków stracony klient. Staraj się odbierać każdy telefon lub wyślij smsa z powiadomieniem, że skontaktujesz się w innym terminie.

Obiekty, które goszczą wielu turystów dbają o pozytywne odczucia klienta. Pozytywne nastawienie to podstawa komunikacji.

Pamiętaj, że wczasowicz, który do Ciebie dzwoni jest poważnie zainteresowany Twoją ofertą, więc w razie zajętości danego terminu zaproponuj mu inny.

W przypadku kontaktu mailowego ważna jest szybkość odpowiedzi. Duże obiekty błyskawicznie odpowiadają na zapytania dzięki czemu cieszą się dużą popularnością.

Logując się na skrzynkę mailową sprawdź również folder SPAM. Czasem może się zdarzyć, że niektóre zapytania tam trafią.

Powiadomienia o zapytaniach w Przymorzu.pl

W naszym portalu przymorzu.pl informacje o zapytaniach otrzymasz na wybranego maila oraz SMS’em. Upewnij się, że w Panelu Gospodarza masz włączone powiadomienia o zapytaniach. W Panelu możesz również zobaczyć wszystkie otrzymane zapytania i na nie odpowiedzieć.

Oferty specjalne, które przyciągną więcej turystów

Ludzie kochają promocje oraz oferty okolicznościowe, a w naszym serwisie możesz dodać oferty specjalne takie jak:

  • Promocje i rabaty, bon turystyczny
  • Majówka, sylwester
  • Wczasy z dzieckiem, z wyżywieniem czy last minute

Warto skorzystać z takiej możliwości, aby uatrakcyjnić swoją ofertę. Często bywa tak, że właśnie oferta specjalna zachęci turystę do rezerwacji.


Mam nadzieję, że z powyższymi radami dowiedziałeś się jak przyciągnąć turystów. Zachęcam do sprawdzenia naszych innych artykułów 🙂

Nie posiadasz jeszcze reklamy w naszym serwisie? Zobacz dlaczego warto dodać obiekt w Przymorzu.pl