Wakacje nad morzem 2022 - Gdzie wybrać się na urlop w 2022 roku

Gdzie na urlop w 2022 roku? Wybierz Bałtyk

Bałtyk przez cały rok przyciąga do siebie mnóstwo turystów swoimi walorami, ale to właśnie wakacje są najatrakcyjniejszym okresem dla turystów. Wakacje nad morzem w 2022 roku? Przedstawiamy najciekawsze propozycje na urlop w 2022 roku nad Morzem Bałtyckim. Ze względu na duże zainteresowanie zalecamy, aby wcześniej zarezerwować nocleg.

✅ Urlop nad morzem Przymorzu.pl – Zarezerwuj bez pośredników i prowizji.

Gdzie spędzić urlop? Wybierz urlop nad Morzem Bałtyckim

Zważywszy na ilość atrakcyjnych miejscowości, wybór miejsca na wypoczynek nad Bałtykiem potrafi spowodować ból głowy. Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy najciekawsze propozycje gdzie spędzić urlop nad morzem w 2022 roku.

Władysławowo

Władysławowo nie bez przyczyny jest jednym z najpopularniejszych miast na polskim wybrzeżu. Turyści bardzo chętnie spędzają urlop nad morzem właśnie w tej miejscowości, gdyż znajduje się tu mnóstwo atrakcji różnego typu. Dodatkowo jest to idealna baza wypadowa do pobliskich miejscowości, które oferują kolejne liczne atrakcje.

Gdzie spędzić urlop w 2022 roku? Wybierz Władysławowo, które posiada piękną plażę, przez wielu uważaną za jedną z najładniejszych nad morzem. Ta tętniąca życiem miejscowość oferuje również inne atrakcje takie jak Dom do góry nogami, Aleja Gwiazd czy popularny Lunapark Sowiński.

Oprócz tego warto zobaczyć Muzeum Iluzji, Osadę średniowieczną w Sławutowie albo wybrać się na wycieczkowy rejs po morzu.

Wakacje nad morzem 2022 we Władysławowie
Lunapark Sowiński

Jarosławiec

Jest to unikatowe miejsce posiadające jedyną taką sztuczną plażę, nazywaną polskim Dubajem, sztuczny stok narciarski czy zabytkową latarnię morską. Poza sztuczną plażą, warto zauważyć, że miejscowość ta posiada oczywiście naturalne wybrzeże klifowe, co również jest przyjemną atrakcją. Turyści bardzo chętnie odwiedzają także tutejsze Muzeum Bursztynu.

Jarosławiec nie jest dużym kurortem, ale jest bardzo popularny, co powoduje problemy ze znalezieniem noclegu w czasie wakacji. Z tego powodu polecamy, aby szukanie noclegu zacząć już przed sezonem. Gdzie na urlop? Właśnie tutaj 😎

Gdzie spędzić wakacje w 2022 roku? Wybierz Jarosławiec czyli polski Dubaj
Polski Dubaj w Jarosławcu – fot. jaroslawiec.pl

Rowy

Rowy to istnie klimatyczna i kameralna miejscowość otoczona przez sosnowe lasy i jezioro Gardno, położona niedaleko Ustki. Bliskie położenie Słowińskiego Parku Narodowego sprawia, że to miejsce jest jeszcze bardziej wyjątkowe. Zdecydowanie jest to miejscowość warta wyboru na urlop nad morzem w 2022 roku, zwłaszcza jeśli nie lubisz tłoku.

Wybierając się na urlop w Rowach, można nie tylko wypoczywać na plaży, ale również aktywnie spędzić czas. Warto wybrać się nad jezioro Gardno oraz do Słowińskiego Parku Narodowego, w którym znajdują się m.in unikatowe wydmy. Ciekawą atrakcją jest także wieża widokowa położona na wzgórzu Rowokół albo latarnia morska w pobliskim Czołpinie.

LoMit, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Kołobrzeg

Planując swój urlop nad morzem warto wziąć pod uwagę Kołobrzeg. Miasto znane z festiwalu muzycznego Sunrise Festival ma do zaoferowania wiele atrakcji.

 • Skansen Morski,
 • Zabytkowy ratusz,
 • Latarnia morska,
 • Muzeum Figur Woskowych,
 • Muzeum Oręża Polskiego,
 • Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
 • Pozostałości fortyfikacji i XVII-wiecznej twierdzy,
 • Park Rozrywki Zieleniewo,
 • Ukryta Kraina, będącą interaktywną wystawą dla dzieci,
 • Park linowy,
 • Muzeum 6D,
 • Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy.

Ciekawą atrakcją jest również wycieczka na wyspę Borholm, na którą można dostać się drogą morską w około 3 godziny.


Gdzie wybrać się na urlop w 2022 roku? Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci odpowiedzieć na to pytanie. Zapraszamy Cię do sprawdzenia ogłoszeń noclegowych w naszym portalu 😊