Szlaki turystyczne w Dąbkach

  • Dąbki

Szlaki turystyczne w Dąbkach Rozrywka

Jadamta, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

W Dąbkach znajdują się liczne szlaki turystyczne o różnych stopniach trudności.

Dąbki - Szlaki turystyczne

  • czerwony - Koszaliński Szlak Nadmorski, którego część przebiega m.in. przez Dąbki oraz okoliczne miejscowości. Na terenie całej gminy jest to trasa piesza o długości aż 30 km.
  • niebieski - Szlak Rezerwatów, przez gminę przebiega 15 km tej trasy. Po drodze znaleźć można liczne pomniki przyrody oraz malownicze zamki w Darłowie i Kręglu.
  • zielony - Szlak Wiatraków, który rozpoczyna się w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, a kończy na łączeniu ze Szlakiem Nadmorskim w Wiciu, co łącznie daje trasę o długości 13 km. Jest to malownicza trasa z wieloma zabytkami, widokami przepięknej nadmorskiej panoramy, oraz (z czego też wzięła się nazwa szlaku) największym w Polsce parkiem elektrowni wiatrowych.
  • czarny - Szlak Zabytków Średniowiecza, jest to najdłuższy ze wszystkich szlaków, bo liczący aż 104 km. Z tego względu tę trasę poleca się osobom zmotoryzowanym, doświadczonym w pieszych wędrówkach lub rowerzystom. Jednakże, warto uwzględnić go podczas swojej wycieczki, ponieważ znajdują się na nim piękne średniowieczne kościoły, grodziska i historyczne budownictwo wiejskie.

✅ Przeczytaj co na wczasach robić w Dąbkach?

Zobacz lokalizację:

Galeria zdjęć

Atrakcje - w okolicy

Obiekty w Dąbkach

Dąbki - zobacz w okolicy